Najbliższe spotkanie robótkoweNajbliższe spotkanie robótkowe: 29.08.2015, godzina 12:00, w naszym stałym miejscu.

Jeśli chcesz się z nami spotkać, to pozostaw w komentarzu adres mailowy lub skontaktuj się przez formularz, który jest po prawej stronie, a wyślę wszystkie potrzebne wskazówki :]

piątek, 18 lipca 2008

Wakacyjnie/ Summertime

Elementy Starsky'ego zblokowane (uprany, wiecie jak brudna była ta wełna?? niesłychanie! jedyne logiczne wyjaśnienie to jest takie, że to wełna prosto od ostrzyżonych owiec, która została uprzędzona i zwinięta w motki, z pominięciem kąpieli. Jakoś nie wierzę, że aż tak się zakurzyła w szafie w foliowym worku) i zszyte. Teraz walczę z rękawami (ohyda). Zdjęcia będą, ale całości jak skończę.
Pieces of Starsky are blocked (washed, do you know how dirty w
as that wool? Unbelievable! Only one logical explanation is that wool is taken from sheeps without any wash) and seamed. now I'm knitting sleeves (disgusting). Photos soon.

Teraz od Cioci wyłudziłam zestawy drutów do skarpet. O
czywiście rzuciłam się na nie bez opamiętania i spróbowałam zrobić pasem do Starsky'ego. NIECIERPIĘ pracować na więcej niż dwóch drutach. Skapitulowałam i mama podjęła się zrobienia mi paska :D
Now from Auntie I tricked double pointed needles in different sizes. Of course I was diyng to try them. I decided to knit belt to Starsky. I HATE to work with more than two needles. I give up. My mom said she will knit it.
Zrobiłam próbkę Gathered. Uzyskałam wymagane wymiary przy drutach 5mm (zalecane 4.5mm). Chyba jestem nawet zadowolona, choć cały czas się obawiam, że dzianina będzie za sztywna.
I knitted gauge of Gathered. I obtained gauge on needles 5mm (recommended needles are 4.5mm). I think i'm pretty satisfied of that gauge, although I'm afraid that knitwear will be too stiff.

We środę byłam u Babci, robiliśmy sobie rodzinnego grilla w związku z przyjazdem naszej rodzinki ze Śląska. Ciocia przywiozła ze sobą psa, Babcia ma kota, jak można się domyślić ubaw był po pachy :] (generalnie nie dla psa, bo to on dostawał po nosie). Na rzeczonym grillu kot po kolejnej stoczonej walce wlazł po drabinie na dach chlewika, a niesety pies tego nie umiał zrobić. Biegał więc spod stołu w stronę chelwika, zatrzymując się w bezpiecznej odległości i obserwował kota. Dzień wcześniej też była taka sytuacja, i Tofik (pies) wdrapał się nawet na 3 szczebelek drabiny ale nie umiał zejśc :] Widzicie kota?At wednesday I was with my family at my Grandma home, we did family barbeque, becouse my Aunt from Slask (other part of Poland) came. Aunt bring her dog, Grandma has kitty, so as you can figured out it was great fun (not for dog). Kitty after another battle climed the ladder, and than on roof of tool shed. Unfortunetely dog couldn't do that. So he was running from table towards tool shed, but he was stopping in safety distance and watching kitty. Day before it was this same situation, Tofik (the dog) climbed on third rung, and couldn't go down :) Do you see cat?

Wiecie do jest najbardziej interesujące dla trzylatka?
Do you know what's the most interesting thing to 3years old boy?

Beczka z deszczówką!
Watter butt (with rainwatter inside)

3 komentarze:

 1. Jakby to była wełna prosto po strzyżeniu owcy, to nie byłaby zakurzona, tylko tłusta od brudu - miałaby dużą zawartość lanoliny, to taki tłuszcz, który wytwarza skóra owcy dla ochrony przed zimnem. Twoja włóczka była pewnie po prostu długo trzymana gdzieś na dnie szafy. *^v^*
  A kot na zdjeciu jak to zwykle koty, zajął strategiczną pozycję i z góry popatruje sobie na hałaśliwego jamnika, założę się, że potem położył się spokojnie i z pogardą patrzył w dal, a pies nadal się denerwował, że ta kulka puchu nie chce się z nim bawić. ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. no właśnie to jest takie tłuste jakby. Pewnie też i zakurzenie jej nie ominęło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Znałam psa, który wdrapał się po drabinie do ukochanej, tak oto począł się mój drugi w zyciu pies - prawda, że romantyczne? ;)
  Mam dwie "pary" takich skarpetowych drutów i na razie brak odwagi, żeby się z nimi spróbować. A wogóle pisz częściej kobieto, w końcu masz wakacje (co tam taka mała praktyka ;))

  OdpowiedzUsuń